Regulament FLS Empty
MesajSubiect: Regulament FLS   Regulament FLS EmptyVin Aug 29, 2008 12:33 am

REGULAMENTUL FLS

1.Odata cu inscrierea pe acest site va dati acceptul asupra regulamentului sau.
2.Daca un jucator nu poate juca o anumita perioada este obligat sa anunte pe cineva din staff-ul site-ului altfel risca sa piarda meciurile.
3.In cazul in care un jucator nu isi arata interesul de a juca meciurile si joaca doar 2-4 meciuri le va pierde pe celelalte cu 3-0 si daca nu va aparea in maxim 2 zile acel jucator va fi inlocuit si isi va pierde echipa.
4.Setarile jocului obligatorii sunt :
Half Lenght:6 Min
Difficulty Level:World Class
Goalkeeper:World Class
5.Daca un meci se va intrerupe se vor juca minutele ramase de la scorul la care sa intrerupt.
6.Nu sunt admise rejucarea meciurilor! In caz ca 2 jucatori rejoaca un meci sau doua daca cineva demonstreaza asta acei 2 jucatori vor fi amendati cu bani din bugetul echipei sau vor fi penalizati cu puncte in clasament! Deasemenea va fi penalizat mai aspru cel care propune rejucarea.
7.In legatura cu cornerele,nu aveti voie sa executati cornerul pe bara transversala sau direct pe poarta.
8.Scorul se considera cel dupa 90 min,daca 2 jucatori nu ies dupa ce primele 90 minute sunt terminate si incep reprizele de prelungiri nu se pune scorul din aceste reprize. Exceptie fac meciurile din Cupa si Play-off Cupe Europene,UCL si UEFA unde se joaca in caz de egalitate perfecta pana in minutul 120 si chiar penalty.
9.Este interzisa combinatia Q+W din propria jumatate de teren. Este admisa doar in jumatatea adversarului.
10.Cine obtine "performanta" de a lua 3 cartonase rosii intrun meci,adversarul are dreptul de a alege sa continue meciul sau sa iasa imediat si sa castige cu 3-0.

Si ultima regula dar cea mai importanta :

Jucatorii care vor jigni sau injura alti useri de pe site vor fi penalizati direct cu bani din bugetul echipei sau puncte in clasament! La mai multe abateri acel jucator va fi exclus din campionat imediat! Privind tragerile de timp,daca apar intrun meci de 5 ori cele 6 sec la portar adversarul este obligat sa faca print screen la fiecare pentru a dovedi si va ccastiga meciul cu 3-0 pentru ca jucam de placere nu sa ne enervam k unul si altul trag de timp.

Acestea fiind spuse sper sa fiti Fair Play si sa ne distram impreuna pe acest site de Fifa care doreste sa le intreaca pe toate celelalte! Multa bafta la toti!